۱۳۹۱/۵/۳

برون‌گراها، فروشندگان بهتری هستند

اگرچه فروش و فروشندگی در نگاه اول یک کار اقتصادی به حساب می‌آید و به نظر می‌رسد فروشندگان فقط با اسکناس و عدد و رقم باید سر و کله بزنند

ولی باید بدانید برای اینکه یک فروشنده بتواند در سطح بالایی بفروشد و کسب و کار خوبی داشته باشد، نیازی ندارد که تمام نمرات ریاضی‌اش در طول دوره تحصیلش، ۲۰ بوده باشد بلکه باید از نظر شخصیتی دو نکته بسیار مهم داشته باشد؛ اول اینکه عاشق کارش باشد. دوم، از نکات ریز و درشت روانشناسی در فروش استفاده کند.

هادی بهاری، مدیر فروش شرکت «به‌پخش» که در عین حال روانشناسی فروش نیز تدریس می کند، در این باره می‌گوید: «کسی که فروختن را دوست نداشته باشد، نمی‌تواند با مشتری ارتباط برقرار کند و در نهایت چون نمی‌تواند از کارش لذت ببرد، خیلی زود از فروشندگی خسته می‌شود و با حجم زیادی از خاطرات بد‌ی که هم در ذهن خودش و هم در ذهن مشتریانش گذاشته، از این کار دست می‌کشد.»

اما مهم‌ترین فاکتورها برای اینکه کسی، یک فروشنده خوب باشد، چه چیزهایی است؟

آدم‌ها از یک منظر، به دو دسته برون‌گرا و درون‌گرا تقسیم می‌شوند و آدم‌های برون‌گرا، برای فروشندگی مناسب‌ترند. اگر آدم مغروری را می‌شناسید که توانایی شنیدن «نه» از اطرافیانش را ندارد، شک نکنید که گزینه مناسبی برای فروشندگی نیست. در نهایت کسانی که از ایجاد ارتباط، توانایی گفت‌وگو و در میان گذاشتن تجربیات خودشان با دیگران و همچنین از درس گرفتن از اتفاقات و تجربیات گذشته لذت می‌برند، فروشندگان خوبی از آب درمی آیند. به عبارت دیگر افرادی که هوش اجتماعی بالایی دارند و می‌دانند که در موقعیت‌های متفاوت چه عکس‌العمل‌هایی نشان دهند، می‌توانند به جرگه فروشندگان ماهر و پردرآمد درآیند!

منبع : دنبای نوین کسب و کار

برچسب ها: اختلاف نظر , ارتباط با مشتری , ارزیابی مهارت , افراد ناسازگار , بازار , بازار موبایل , بازار کار , بازاریابی , بازاریابی اینترنتی , بازاریابی مویرگی , بهره وري , پرداخت , تبلیغ , تبلیغات , تبلیغات اینترنتی , تجارت , تجارت آسان , تجارت الکترونیک , تجارت سنتی , تشویقی , جملات آموزنده , خلاقیت , درآمد اینترنتی , درآمدزایی , رضایت مشتری , رفتار سازمانی , فروش , فروشگاه اینترنتی , قیمت خودرو , قیمت دلار , قیمت سکه , قیمت طلا , كاهش هزينه , گارانتی , گواهینامه , مالی , مدیریت , مدیریت استراتژیک , مدیریت استراتژیک , مدیریت بازرگانی , مدیریت زمان , مدیریت صنعتی , مشتری , مشتری مداری , موفقیت , هدیه , کار , کار گروهی , کارفرینی , کاریابی , کسب درآمد , کسب و کار ,
 
مقالات مرتبط
  •   سيطره رقيب مطلق نيست ۱۳۹۱/۷/۱۳
  •   5 اشتباه عمده در خدمات رسانی به مشتریان و نحوه رفع آنها ۱۳۹۱/۵/۵
  •   مهارت‌های با ارزش جهت موفقیت در فروش ۱۳۹۱/۳/۲۰
Share
تعداد بازدید: 2424 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر