۱۳۹۱/۵/۱۳

تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو

  با افزایش تساعدی اطلاعات در اینترنت، یافتن اطلاعات مفید در اینترنت کار چندان ساده‌ای نیست. موتورهای جستجو به دنبال ایجاد نیازهای جدید مصرف کنندگان پدیدار شدند. تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو در سال 2003 به عنوان عمومی‌ترین شکل تبلیغات اینترنتی مطرح شد. جستجوی مطلب برای سایتهایی مانند Yahoo، MSN، Lycos و Google منبع اصلی کسب درآمد تبلیغاتی محسوب می‌شود.
   امروزه سایتهای جستجو، نقطه شروع استفاده از اینترنت برای میلیونها کاربر شده‌اند. تخمین زده می‌شود که تنها 30 تا 40 درصد جستجوهای انجام گرفته در اینترنت، فاقد انگیزه تجاری هستند. درنتیجه جستجوی مطالب در اینترنت فرصتی بالقوه  است كه جستجوگر را به وب سایتی که برای فروش طراحی شده است، راهنمایی نماید. پرداخت در این روش بر اساس تعداد کلیک است كه این روش پرداخت مقبولیت زیادی نزد تبلیغ دهندگان دارد.
   از آنجاكه تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو به ارائه  اطلاعات تجاری مربوط، در زمان مورد نیاز کاربران می‌پردازد، نسبت به شکلهای دیگر تبلیغات اینترنتی مقبولیت بیشتری دارد. در این روش احتمال مواجه با تبلیغات ناخواسته برای کاربران کمتر است اما تا کنون در مورد اثربخشی این نوع از تبلیغات اینترنتی تحقیقات زیادی صورت نگرفته است.

منبع : چهارراه تبلیفات
برچسب ها: افزاریش آمار بازدید , seo , اینترنت , بازاریابی , بازاریابی اینترنتی , بهینه سازی وب سایت , تبلیغ , تبلیغات , تبلیغات اینترنتی , تبلیغات در گوگل , تبلیغات کلیکی گوگل , تجارت الکترونیک , درآمد اینترنتی , سئو ,
 
مقالات مرتبط
  •   واژگان مهم در انجام بازاریابی اینترنتی ۱۳۹۱/۷/۲۶
  •   مزیتهای تبلیغات اینترنتی ۱۳۹۱/۵/۱۳
  •   تبلیغات مبتنی بر بازی (Game Advertising) ۱۳۹۱/۵/۱۳
Share
تعداد بازدید: 2260 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر