۱۳۹۱/۵/۱۳

تبلیغات مبتنی بر بازی (Game Advertising)

  از گذشته‌های دور، سرگرمی یكی از شیوه‌های مورد استفاده در تبلیغات بوده است. از اینرو بازی‌های اینترنتی می‌توانند فرصت مناسبی را برای تبلیغات فراهم ‌آورند. ارائه دهندگان تبلیغات مبتنی بر بازی، فروشندگان بازی‌های اینترنتی هستند. این نوع از تبلیغات برای افرادیكه در حال بازی هستند  به دو صورت ارسال می‌شوند.
   در روش اول كه بسیار متداول است، تصاویر تبلیغاتی، جایگزین تصاویر بازی اینترنتی می‌شود. در نتیجه افرادیكه در حال بازی هستند، به شكل مجازی تحت تاثیر تبلیغ مورد نظر قرار می‌گیرند.
   در روش دیگر كل بازی به قسمت‌های مختلفی تقسیم می‌شود و افرادیكه در حال بازی هستند می‌بایست قبل از رفتن به مراحل بعدی بازی، تبلیغ خاصی را ببینند و یا تعاملاتی را انجام دهند. در این روش تبلیغ دهندگان پاسخ‌های تعاملی بیشتری را دریافت می‌كنند چراكه افرادیكه در حال بازی هستند، تمایل به ادامه بازی خود خواهند داشت.
   از آنجائیكه تبلیغات مبتنی بر بازی معمولاً از تكنولوژی چند رسانه‌ای استفاده می‌كنند، هزینه بیشتری برای ایجاد و اجرای آنها صرف می‌شود. علیرغم اینكه این نوع تبلیغات در جلب توجه بینندگان بسیار موفق هستند، ولی مخاطبان آن تنها به افرادیكه بازی را انجام می‌دهند محدود می‌شوند. محدودیت دیگر این نوع از تبلیغات ناخرسندی برخی از افراد از تبلیغات حین بازی است.


منبع : چهارراه تبلیفات
برچسب ها: افزاریش آمار بازدید , seo , اینترنت , بازاریابی , بازاریابی اینترنتی , بهینه سازی وب سایت , تبلیغ , تبلیغات , تبلیغات اینترنتی , تبلیغات در گوگل , تبلیغات کلیکی گوگل , تجارت الکترونیک , درآمد اینترنتی , سئو ,
 
مقالات مرتبط
  •   واژگان مهم در انجام بازاریابی اینترنتی ۱۳۹۱/۷/۲۶
  •   مزیتهای تبلیغات اینترنتی ۱۳۹۱/۵/۱۳
  •   تبلیغات با استفاده از موتورهای جستجو ۱۳۹۱/۵/۱۳
Share
تعداد بازدید: 2386 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر