۱۳۹۱/۵/۱۳

تبلیغات مبتنی بر پست الكترونیك

   نامه همواره یكی از ابزارهای بازاریابی و تبلیغات بوده است. با افزایش روزافزون استفاده از پست الكترونیك (email) این ابزار به شیوه اثربخشی برای تبلیغات اینترنتی تبدیل شده است. تبلیغات از طریق پست الكترونیك ابزاری مقرون به صرفه است كه از نرخ پاسخگویی بالایی نیز برخوردار است. همچنین این ابزار موجب وفاداری مشتریان و نیز موجب تقویت نام تجاری می‌شود، ضمن اینكه در جذب و نگهداری مشتریان نیز ابزار بسیار كارآمدی است.
   انواع مختلفی از تبلیغات مبتنی بر پست الكترونیك وجود دارد. یك نوع از تبلیغات مبتنی بر پست الكترونیك خبرنامه‌های اینترنتی هستند كه توسط شركت و یا نماینده فروش شركت تهیه شده و برای گروه خاصی كه علایق مشتركی در مورد كالا و خدمات دارند ارسال می‌شوند و خدماتی را به مشتریان ارائه می‌كنند. ارسال خبرنامه‌ها در بسیاری از موارد با كسب اجازه از مشتریان و بصورت ادواری صورت می‌گیرد. نوع دوم، گروه‌های گفتگو هستند، كه در میان جمعی با علایق مشترك ایجاد می‌شوند. در این نوع از تبلیغات  پیام الكترونیكی كه برای اعضاء فرستاده می‌شود، گفتگویی را  در مورد موضوعی خاص میان آنها ایجاد می‌كند. بسیاری از گروهای گفتگوی موفق، یك هماهنگ كننده (Moderator) دارند، كه تصمیم می‌گیرد چه پیام‌هایی برای  اعضا ارسال شود. نوع سوم شامل یك كانال بازاریابی‌ است كه افراد در آن عضو شده و براساس علایق اعضاء پیام‌های تبلیغاتی برای آنها فرستاده می‌شود. هر كانال بر روی اخبار گروه مشخصی از كالاها و خدمات متمركز می‌شود. ضمناً اطلاعات هر كانال هر چند مدت یكبار به روز می‌شود.
   از آنجائیكه به راحتی می‌توان نامه‌های الكترونیك تجاری را ایجاد و از طریق اینترنت ارسال نمود، ابراز ارزان و نیز اثر بخشی برای تبلیغات به شمار می‌آید. تحلیل عملكرد این نوع تبلیغات نیز به‌راحتی قابل انجام است. با این وجود تبلیغات مبتنی بر پست الكترونیك با محدودیتهایی نیز مواجه است. اولین مشكل این است كه كاربران اینترنت غالباً تعداد زیادی نامه الكترونیكی حاوی تبلیغات دریافت می‌كنند كه این امر می‌تواند باعث ایجاد تاثیرات منفی در آنها ‌شود، در نتیجه عموماً نامه‌ها بدون آنكه مطالعه شوند، حذف می‌شوند. مشكل دیگر این است كه تمامی سرورهای پست الكترونیك فرمت HTML  را ندارند لذا ردیابی نامه‌ها از طریق نرخ كلیك در آنها دشوار است.

منبع : چهارراه تبلیغات
برچسب ها: افزاریش آمار بازدید , ارتباط با مشتری , ایمیل مارکتینگ , اینترنت , بازاریابی , بازاریابی اینترنتی , تبلیغ , تبلیغات , تبلیغات اینترنتی , درآمد اینترنتی , کسب و کار ,
 
مقالات مرتبط
  •   هیاهوی ایمیل‌های بازاریاب ۱۳۹۱/۱۰/۲۷
  •   چگونه از اسپم شدن ایمیل‌ها جلوگیری کنیم؟ ۱۳۹۱/۵/۳
Share
تعداد بازدید: 2603 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر