۱۳۹۱/۵/۲

تیرخلاص در تبليغات

تبليغات، يكي از ابزارهاي مهم ارتباطي در توسعۀ كسب و كار است.
 كاميابي يا عدم كاميابي بسياري از سازمان‌ها و شركت‌ها در گروي چگونگي فعاليت‌هاي تبليغاتي آنها است. براي اثر‌بخشي بيشتر و بالا بردن ضريب نفوذ برنامه تبليغاتي لازم است، تا كليه اجزاي آن با دقت و توجه كامل تعيين شود. انجام اشتباه‌های زیر به‌رغم آنکه باعث عدم کامیابی در فروش می‌شوند، موجب فاصله گرفتن قلب مخاطب از برند شرکت ما خواهند شد.

۱- اظهار فضل و تمرکز روی خود
در این نوع تبلیغات به جای اینکه روی مشتری و خواسته او متمرکز شوند افتخارات خود را به رخ رقبا می‌کشند. چنین تبلیغاتی به فروش خوب دست نخواهد یافت، زیرا مشتری می‌خواهد ببیند آگهی چه نفعی برای خودش دارد نه آنکه شرکت سازنده، چه افتخاراتی را کسب کرده است.

۲-بیان کلیشه‌ای پیام
عناوین رایج و کلیشه‌ای در تبلیغات باعث بی‌توجهی خواننده به آن می‌شود. خواننده با رسیدن به مطالب تکراری به سرعت از آن عبور خواهد کرد و از بقیه آگهی صرف‌نظر خواهد کرد.

۳-عدم استفاده از اصول تبلیغات
یعنی بدون توجه به تاثیر احتمالی تبلیغ در مخاطب و به کارگیری دانش تبلیغات، ساخت انجام گیرد. نباید فراموش کرد که مخاطب در طول روز تبلیغات زیادی مشاهده می‌کند و قطعا تعداد زیادی از آنها را به همین علت فراموش خواهد كرد.

۴-پیشنهاد فروش قبل از موقع
اگر مشتریان با شرکت و محصولاتش آشنا نیستند، نباید به آنها پیشنهاد فروش داد، بلکه ابتدا با دادن اطلاعات کافی، در او تمایل به خرید را ایجاد و سپس از قیمت و پیشنهاد فروش صحبت كرد.

۵-زرق و برق بدون پشتوانه
در آگهی ادعایی مبنی بر بهترین، برترین، زیباترین، دقیق‌ترین و‌... مطرح می‌شود در حالی که هیچکس جز آن شرکت، چنین نظری ندارد. همین امر باعث شک و تردید در مخاطب می‌شود.

۶ - دعوت به تعلل
یک آگهی اثربخش باید مشتری را وادار به خرید فوری بکند. این کار را می‌توان از طریق ایجاد محدودیت انجام داد.

۷- استفاده از زبان تخصصی
استفاده از ادبیاتی که برای فهم آن‌، نیاز به تخصص بالا در آن مورد باشد.

۸- موعظه و نصیحت مخاطب
بهترین روشی که می‌توان مخاطب را ناراحت و دلزده كرد آن است که او را نادان انگاشته و به طور دائم این را به او گوشزد كنند.

منبع : دنیای نوین کسب و کار

برچسب ها: ارتباط با مشتری , ارزیابی مهارت , استاندارد , اینترنت , پرداخت , تبلیغ , تجارت , درآمدزایی , رفتار سازمانی , فروش , مدیریت , مشتری , موفقیت ,
 
مقالات مرتبط
  •   حاشیه گذاری در آگهی های تبلیغاتی ۱۳۹۱/۴/۱۸
  •   آگهي تبليغاتي خود را ارزيابي کنيد ۱۳۹۱/۷/۴
  •   کمپین تبلیغاتی به چه می‌اندیشد؟ ۱۳۹۱/۵/۲
Share
تعداد بازدید: 2588 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر