۱۳۹۱/۵/۳

مزایای تبلیغات اینترنتی

ایجاد ارتباط دوطرفه : تبلیغات اینترنتی یک ارتباط دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب ایجاد می کند. مخاطبان نه تنها تبلیغات را دریافت می کنند بلکه قادرند بازخورد بدهند و سئوالات خود را در مورد محصولات با تبلیغ کنندگان مطرح کنند.

ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات : تبلیغات اینترنتی با یک پیوند مستقیم، دسترسی به اطلاعات محصولات مرتبط را برای مخاطبان فراهم می سازد. این قابلیت غالباً منجر به مبادله محصولات و افزایش تعاملات تجاری می شود.

توانایی هدفگیری ایستا و پویای مشتریان: در تبلیغات اینترنتی از روشهای متنوعی برای هدفگیری مشتریان به منظور انتخاب، ارائه و نمایش تبلیغات بصورت ایستا یا پویا استفاده می شود. این روشها ممکن است بر اساس محتوای صفحه، اطلاعات شخصی و مبادله پویای اطلاعات باشند.

دسترسی جهانی و شبانه روزی: تبلیغات اینترنتی دارای دسترسی جهانی است و در تمام روزهای سال و تمام ساعت روز در دسترس می باشد که این موجب افزایش قابلیت مشاهده و گسترش بازار آن می شود.

ارسال، نگهداری و به روز رسانی آسان: تبلیغات اینترنتی دارای ویژگی نمایش، نگهداری و بروز رسانی آسان است که این به دلیل ماهیت دیجیتالی آن می باشد. کاهش فرایند تهیه و اجرای تبلیغات از جمله نتایج این ویژگی تلقی می شود.

قابلیت اندازه گیری و ردگیری بالا: تبلیغات اینترنتی به دلیل ماهیت دیجیتالی، از قابلیت ردگیری و اندازه گیری بالایی برخوردار است. از روشهای گوناگونی برای ردگیری، ارزیابی عملکرد و سنجش اثربخشی تبلیغات اینترنتی استفاده می شود.

طراحی پیام آگهی: به دلیل قابلیت هدف قرار دادن دقیق و مشخص مخاطبان، می توان پیامها را برای جذب نیازها و خواسته های معین مخاطبان، طراحی کرد. هنگامی که ما دقیقاً مخاطبان را شناسایی می کنیم اطلاعات بهتری در خصوص نیازها و خواسته های آنها به دست می آید. از این رو پیام آگهی ما بسیار جذاب تر خواهد بود.

قابلیت فروش: در این نوع از تبلیغات پس از نمایش آگهی می توان بلافاصله فروش را نیز انجام داد.
• هزینه پایین و باصرفه
• عدم محدودیت زمانی تبلیغ(24 ساعته آنلاین)
• ایجاد فضای کاملا تجاری جهت افزایش فروش
• نقش آفرینی برند در ذهن کاربران
• مدت زمان بالا جهت نمایش آگهی
• ایجاد ارتباط دو طرفه
• هدف گیری در تبلیغات و ایجاد رقابت
• افزایش مشتری، افزایش فروش، ایجاد پیشرفت نسبت به رقبا
• افزایش بازدید، افزایش بازدید وب سایت، افزایش ترافیک وب سایت


نتیجه گیری: در مقایسه با تبلیغات سـنتی، تبلـیغ در اینترنت از مزیت های قابل ملاحظه ای برخوردار است از آن جمله می توان به ایجاد ارتباط دو طرفه با مخاطب، ایجاد یک پیوند مستقیم به لیست محصولات، توانایی هدفگیری ایستا و پویای مشتریان، دسترسی جهانی و شبانه روزی، ارسال و نگهداری و بروز رسانی آسان، قابلیت اندازه گیری و ردگیری بالا، طراحی پیام آگهی و قابلیت فروش اشاره کرد.
بعلاوه هزینه تبلیغ در اینترنت نیز به مراتب کمتر از رسانه های دیگر می باشد. 

وب سایت شرکت بازارسازان هزاره(بخش تبلیغات در سایت های پر بیننده)
منبع : sellingway.com 
برچسب ها: افزاریش آمار بازدید , SEO , بازاریابی , بازاریابی اینترنتی , بنر مارکتینگ , تبلیغات , تبلیغات اینترنتی , تبلیغات در گوگل , تبلیغات کلیکی گوگل ,
 
مقالات مرتبط
  •   اندازه های استاندارد بنرهای تبلیغاتی ۱۳۹۱/۵/۱۳
  •   راهکارهای افزایش بهره‌وری بنرهای تبلیغاتی ۱۳۹۱/۵/۱۳
  •   آیا بنرهای تبلیغاتی هنوز هم موثرند؟ ۱۳۹۱/۵/۱۳
Share
تعداد بازدید: 3789 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر