۱۳۹۱/۷/۴
فروش

کار کردن با مشتريان فراموشکار

کامل کردن روند فروش يک کالا يا خدمت غالباً مستلزم آن است که مشتري براي پيشبرد روند فروش، اقدام خاصي معمول دارد. اين کار ممکن است مايه دردسر فروشنده باشد زيرا مشتريان ممکن است به شيوه هايي مختلف عمل کنند:
کالا يا خدمت مورد نظر را دلخواه خود نبينند، روي خدمات پشتيباني آن حساب کنند، يا براي خريداري اقلام مورد نظر خود اولويت تعيين کنند و يا به عبارتي، براي خريد تقدم و تأخر تعيين کنند. از ديدگاه شما، اولويت هاي مشتري بسيار آشفته و در هم برهم است. 
به ياد داشته باشيد که گرچه فروش کالا يا خدمت مورد نظر بخش عمده اي از زندگي شما را تشکيل مي دهد، ولي مسئله اي کوچکي از زندگي روزمره مشتري به حساب مي آيد. در اينجا رهنمودهايي عرضه مي گردد که عمل کردن به آنها براي يادآوري به مشتري، خالي از فايده نخواهد بود:
اگر فرد ديگري نيز در روند تصميم گيري براي خريد نقش دارد، سعي کنيد وقتي که با مشتري ديدار مي کنيد، آن فرد هم حضور داشته باشد. 
وقتي که مشتري وعده يا قول چيزي را مي دهد، از او بپرسيد: آيا چيزي به فکرتان مي رسد که ممکن است مسئله ساز باشد؟ اگر او به مسئله اي احتمالي اشاره کرد، درباره نحوه برطرف کردن آن با يکديگر به تبادل نظر بپردازيد. 
از طريق گفت و گوها و مکالمات دوستانه، و نه به صورت بازجويي، همواره روند کار را دنبال کنيد مثال: ضمناً قرار بود ديروز قرارداد را برايم بفرستيد. آيا براي پست کردن آن خيلي اين طرف و آن طرف گشتيد؟ 
چرا مشتري ها کاري را که شما مي خواهيد انجام نمي دهند؟ 
فريويناند اف- فوميز

برچسب ها: بازاریابی , فروش ,
 
مقالات مرتبط
  •   از طرح اين پرسش ها هنگام فروش خودداري کنيد ۱۳۹۱/۸/۲
  •   راهکار روانی برای فروش بهتر ۱۳۹۱/۵/۳
  •   فروش بیشتر ۱۳۹۱/۴/۲۴
Share
تعداد بازدید: 2940 نفر
نظرات کاربران تعداد 0 0
 
هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است. شما اولین نفری باشید که برای این مقاله نظر ثبت میکنید.
 
ثبت نظر  
نظر :
 
ثبت نظر