بازاریابی

۱۳۹۱/۶/۱۷

در این روش ابتدا به بررسی تقاضای کل کالا در بازار هدف پرداخته و با توجه به تقاضای مورد انتظار در سال جاری، تقاضای سال آینده را پیش بینی کرده که با توجه به نرخ رشد تقاضای بازار محاسبه شده و لذا بر این اساس شرکت سهم خود را از کل سهم بازار در سال آینده مشخص نموده و با توجه به درصد مطرح شده سهم بازار ، سهم فروش سال آینده را برای خود بدست می آورد که با عنایت به هزینه های متغیر فروش،سطح فروش سالانه نیز محاسبه و با توجه به هزینه های ثابت و متغیر فروش و محاسبه سود مورد نظر،هزینه های بازاریابی و بودجه مربوط به آن برآورد شده که صرف تبلیغات پیشبرد فروش و تحقیقات بازاریابی می گردد.

1 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  5276
۱۳۹۱/۶/۱۷

هر شرکت با توجه به منابع ، فرصتها، اهداف و جایگاه خود در صنعت باید یک خط مشی مناسب جهت حضور ورقابت در بازار اتخاذ کند.یک سیستم جمع آوری اطلاعات رقابتی باید از منابع خبری مناسبی نظیر فروشندگان مواد اولیه،کانالهای توزیع،موسسات تحقیقاتی و اتحادیه های صنفی اطلاعات لازم را گردآوری نموده تا با اتخاذ خط مشی های رقابتی مناسب در مقایسه با دیگران از یک مزیت خاص در بازار برخوردار شده و بتواند ضمن تصمیم گیری درست مدیران ،کمک قابل توجهی به رشد و بقای سیستم بنماید،لازم به ذکر است که هر شرکتی می تواند برای محصولات مختلف خود از خط مشی های متفاوتی برای رشد و بقای سیستم استفاده کرده و با توجه به جایگاه رقابتی دیگر شرکتها در بازار هدف،خط مشی های گوناگونی را به این منظور اتخاذ کند که عبارتند از:

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  3795
۱۳۹۱/۴/۲۶

تحقيقات بلندمدت در سازمان ها و به ويژه در کشورهاي صنعتي نشان داده است که ميان نحوه فعاليت سطوح پايين پرسنلي و توفيق و کاميابي سازمان رابطه اي مستقيم وجود دارد.
تغيير رفتاري پرسنل براي همگام شدن با اهداف و آرمان هاي سازمان در دنياي پرشتاب، پيچيده [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2355
۱۳۹۱/۴/۲۶

کتاب سخن گفتن ورزشي است که محور آن مخاطب است، نوشته مارژوري برادي، در برگيرنده توصيه هاي زيبايي براي سخنراني هاست. در يکي از فصل هاي کتاب توصيه هاي ده تن از کارشناسان را درباره چگونگي جذب مخاطبان مي خوانيم. در اين فصل و ديگر فصل ها مطالبي مي خوانيم [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2510
۱۳۹۱/۴/۲۶

اگر مي خواهيد پشت خط تلفن هم مديري مؤدب و متوجه به مسائل باشيد، تماس هاي تلفني خود را با مشتريان، همکاران و کارکنان، کارا و دقيق اداره کنيد.
براي افزايش حضور تلفني خود، مخاطب خود[...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2439
۱۳۹۱/۴/۲۴

1- حتی المقدور مختصر بنویسید.
دلیل: قبل از این که شاهکار 24 صفحه ای خود را برای مشتری ارسال کنید، از خود بپرسید: آخرین باری که تا صفحه 24 یک پیشنهاد رسیده را مطالعه [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2347
۱۳۹۱/۴/۲۴

یافتن مشتریان بالقوه چیزی است که بسیاری از دست اندرکاران امر فروش از آن هراس داشته و دوری می گزینند. اگرچه راز یا فرمول نهفته ای برای ساده تر ساختن مشتری یابی وجود ندارد، ولی توصیه های زیر می تواند راهنمای شما در این زمینه باشد:
1- با خودتان قرار بگذارید که منظم باشید. مشتری [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  3059
۱۳۹۱/۴/۲۴

مهارت های متقاضی کار فروشندگی یا جذب مشتری را از طریق به حرف کشاندن وی پیرامون این شغل، محک بزنید. در پایان گفت و گو، به او بگویید: با توجه به حرف هایی که زدید، فکر نمی کنم توانایی انجام این کار را داشته باشید. بعد ببینید

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2631
۱۳۹۱/۴/۲۴

پیشنهاد: دفعه بعد یک رقم بیشتر یا کمتر از شماره تلفن مشتری مورد نظرتان را بگیرید (مثلاً بجای 2794- شماره 2795 را بگیرید)
دلیل: اغلب موسسات چند شماره تلفن دارند. شماره ای که با کم یا زیاد کردن رقم آخر آن

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2282
۱۳۹۱/۴/۲۴

فروشندگان شرکت "مک کینزی و شرکاء" در سانفرانسیسکو گزارش می دهند که مدیر فروش مصرانه از آنان می خواست که هیچ گاه تنها ناهار نخورند. چرا؟ قدری راجع به آن تأمل کنید: با کسر روزهای تعطیل، هر سال 49 هفته کاری دارد. با این حساب [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2538
۱۳۹۱/۴/۲۴

وقتی با یکی از مشتریان بالقوه تماس تلفنی می گیرید، این سوال ساده را مطرح کنید: مثل این که بدموقعی تماس گرفتم؟ این پرسش ساده می تواند در جریان تماس، فواید بسیاری برایتان داشته باشد:
- بسیاری از مشتریان خواهند گفت: خیر، این طور [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2585
۱۳۹۱/۴/۲۴

داشتن ترس و واهمه یا هر چیزی که اسمش را بگذارید و یک نوع بی رغبتی به برقراری تماس تلفنی با مشتری های بالقوه، شاید به دلیل وجود ترس از ناشناخته ها، رد درخواست و یا ناکامی امری طبیعی است. این حالت ممکن است برای مسئولین با تجربه فروش هم پیش بیاید، [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2792
۱۳۹۱/۴/۲۴

هرگاه در مذاکرات عقد قرارداد، مشتری به شما پاسخ نه داد، از ادامه کار منصرف نشوید. بلکه به محل کار خود بازگشته و با تفکر مجدد پیشنهاد بهتری تهیه کنید و از نو برای مذاکره اقدام نمایید.
دلیل: اکثر مشتریان در [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2372
۱۳۹۱/۴/۲۱

آقای "دیوید دی" اخیراً کتابی تحت عنوان "ارتباط تلفنی راه موفقیت شما در فضای ارتباطات شغلی" منتشر کرده که در آن به نکات قابل تأمل و ارزنده ای اشاره نموده است. در ان بخش به چند نکته از این کتاب اشاره می کنیم:
سرعت گفت و گوی خود را با خواندن متنی شامل 70 کلمه بیازمایید. چنانچه برای این تعداد کلمه، کمتر [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2533
۱۳۹۱/۴/۱۸

یک برنامه بازاریابی موفق باید این خصوصیات را داشته باشد:
فرهنگ: ارزش ها و باورهایی را پیش گیرید که مشتری [...]

0 تعداد نظر:  0 تعداد بازدید:  2234
Page 1 of 2 (27 items)
Prev
[1]
2
Next