تبادل نظر آزاد  ›› عمومی

جملات تجاری

کاربر جديد
تعداد پست :
3
۲۳:۲۶   ۱۳۹۱/۱۱/۲۱
       
نقل قول
خلیج فارس : ما با دو انتخاب مواجه‌ایم!
جیم رآن


سخنی از این جستار: «همیشه بزرگ‌ترین پاداش‌ها برای کسانی‌ست که ارزش بیش‌تری برای خویشتن و جهان هستی قایل‌اند.»
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
هریک از ما برای آن‌چه که در زنده‌گی انجام می‌دهیم، دو انتخاب داریم: اولین انتخاب آن است که کم‌تر از ظرفیت خود کار کنیم. درآمد کم‌تر، داشته‌های کم‌تر، خواندن کم‌تر، تفکر کم‌تر، تلاش کم‌تر و نظام‌مندی کم‌تر. این‌ها انتخاب‌هایی هستند که ما را به یک زنده‌گی پوچ هدایت می‌کنند. این‌ها انتخاب‌هایی هستند که منتهی به یک زنده‌گی پُرتشویش می‌شوند تا یک زنده‌گی توأم با آینده‌نگری.
و انتخاب دوم چیست؟ کامل عمل کردن؛ شدنِ نهایتِ بودن؛ خواندن و خواندن؛ کسبِ درآمد تا حد توان؛ دهنده‌گی و سهیم شدن تا حد توان؛ بهره‌وری و تولید تا حد توان. این هم یک انتخاب است!
انجام دادن یا انجام ندادن؛ بودن یا نبودن؛ بیش‌تر بودن یا کم‌تر بودن.
همانند درخت، چالشی ارزش‌مند است که همه‌ی ما بالا و پایین برویم تا توانایی‌های خود را اندازه بگیریم. چرا ما این کار را نمی‌کنیم و تا حد امکان سعی در بهتر شدن نداریم؟
مقصد نهایی زنده‌گی ما این است که تا آن‌جایی که استعداد، توانایی و اشتیاق ما اجازه می‌دهد، در دنیا بیافرینیم.
دست‌آوردها، بهترین سَنجه برای اندازه‌گیری پیشرفت انسان‌اند. نیاز به بحث ندارد. نیاز به قضاوت ندارد. اگر دست‌آوردهای ما کم‌تر از پتانسیلی باشد که ما باید باشیم، باید امروز بیش‌تر تلاش کنیم تا بهتر از آن‌چه که روز قبل بوده‌ایم، شویم. همیشه بزرگ‌ترین پاداش‌ها برای کسانی‌ست که ارزش بیش‌تری برای خویشتن و جهان هستی قایل‌اند و کاینات هم آن‌ها را به سَمتِ آن چیزی که می‌خواهند بشوند، رهنمون می‌سازد.
ویرایش شده توسط saeed shams در تاریخ ۲۱/۱۱/۱۳۹۱   ۲۳:۳۰
شماره صفحه
+
-
برو
بروز رسانی
 
 
پاسخگویی
 
 
ثبت نظر
صفحه پیشرفته
     
زیربخش موضوع بعد »
عمومی موفقیت