مدیریت  ›› مدیریت استراتژیک و عملکرد

کسب و کار

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۰۸:۳۶   ۱۳۹۱/۹/۱۹
       
نقل قول

اقتصاد ایران آنلاین: در لیست بلند بالایی که CNN از ۱۰۰ شغل برتر آمریکا ارائه داده است نکات جالبی دیده می‌شود، از بروز خلاقیت‌ها و ابداعات تازه در بعضی مشاغل گرفته تا شغل‌های نوظهور. هنوز شغل‌هايي را مي‌توان يافت كه درآمد آنها مي‌تواند وسوسه‌كننده باشد. فهرستي كه CNN ارائه كرده تعداد زيادي از شغل‌هايي است كه به عنوان برترين شغل‌هاي اين روزهاي آمريكا شناخته مي‌شوند. با اين حال از ليست بلند بالاي ۱۰۰ تايي انتخاب‌هاي اين شبكه تلويزيوني، فهرست زير تنها ۱۰ شغل برتر اين ليست را نشان مي‌دهد.

مهندس زیست پزشکی
میانگین درآمد: ۷۹.۵۰۰ دلار
بالاترین درآمد: ۱۲۴.۰۰۰ دلار
کار این مهندسان شاید یک درجه خفیف‌تر از آن چیزی باشد که در فیلم‌های علمی- تخیلی شاهدش هستیم. آنها دست و پای مصنوعی درست می‌کنند، ارگان‌های مصنوعی و بافت‌های بدن را پرورش می‌دهند، فرمول‌هاي تازه برای داروها پیدا می‌کنند و ضمنا اطلاعات بیولوژیکی به‌روز را جمع‌آوری و تحلیل می‌کنند. این رشته یکی از رشته‌های بینارشته‌ای زیست شناسی و مهندسی است.

مشاور بازاریابی
میانگین درآمد: ۹۲.۱۰۰ دلار
بالاترین درآمد: ۲۰۸.۰۰۰ دلار
خیلی از شرکت‌های تجاری پول زیاد و کالای باارزشی دارند که فقط بلد نیستند آن را چطوری بفروشند! اینجاست که مشاور بازاریابی وارد می‌شود. مشاور بازاریابی می‌داند چطور برای یک کالا تبلیغات کند تا کالا به دست مخاطبان اصلی‌اش برسد. آدم‌های خلاق و چندبعدی مناسب‌ترین آدم‌های این رشته هستند. علاوه بر این، آشنایی با تکنولوژی‌های روز از موارد کلیدی است.

مهندسي نرم‌افزار
میانگین درآمد: ۱۱۹.۰۰۰ دلار
بالاترین درآمد:۱۶۲.۰۰۰ دلار
مهندسان نرم‌افزار طراح و دیپلمات هستند! آنها برنامه‌های خلاقانه و باارزش می‌نویسند و به زبانی ترجمه‌اش می‌کنند که برای مدیران قابل درک و استفاده باشد. به عبارتی دیگر آنها پیوند دهنده ضروری بخش فنی یک واحد و مدیریت هستند. این شغل یک فرصت طلایی در اختیارتان قرار می‌دهد تا سیاست‌های رایانه‌ای یک شرکت را بهینه کنید. در دنیای صفر و یک این روزها، چه ویژگی از این بالاتر؟!

محقق بالینی
میانگین درآمد: ۹۰.۷۰۰ دلار
بالاترین درآمد: ۱۲۹.۰۰۰ دلار
هنگامی که یک تحقیق علمی در حال انجام شدن است محققان بالینی روند انجام کار را بررسی می‌کنند تا همه چیز طبق روال انجام شود. آنها تمام مراحل کار را قدم به قدم دنبال کرده و نتایج به دست آمده را بررسی می‌کنند تا مسیر تحقیقات از روند علمی خارج نشود. هرکس که دارای مدرک کارشناسی علوم، جامعه شناسی یا روان شناسی باشد از اولویت‌های کسب این فرصت شغلی است.

مدیر پایگاه داده
میانگین درآمد: ۸۷.۲۰۰ بالاترین درآمد: ۱۲۲.۰۰۰
در دنیایی که بی‌اغراق در مرز انفجار اطلاعات به سر می‌برد کسی باید وجود داشته باشد که این حجم اطلاعات را سامان دهد. مدیران دیتابیس یا پایگاه داده‌ها (DBA) آمار دقیقی از همه اطلاعات یک شرکت دارند و آنها را طوری سازمان‌دهی می‌کنند که در موقع لزوم دسترسی به آن راحت باشد.

مشاور مالی
میانگین درآمد: ۹۰.۲۰۰ دلار بالاترین درآمد: ۲۰۶.۰۰۰ دلار
می‌توان با کمی آموزش از پس خیلی کارها برآمد اما بهتر است گاهی اوقات تصمیم‌گیری‌های مالی را به متخصصان این رشته واگذار کرد. وظیفه مشاوران مالی قدم گذاشتن در مسیری است که خیلی از مردم عادی از پیمودن آن واهمه دارند. آنها در باره سرمایه گذاری، پس انداز، مالیات و خدمات بیمه به مردم مشاوره می‌دهند.

تحلیلگر تحقیقات سرمایه
میانگین درآمد: ۶۳.۱۰۰ دلار
بالاترین درآمد: ۹۷.۷۰۰ دلار
کوکاکولا یا پپسی؟ آندروید یا آی‌فون؟ مرسدس یا تویوتا؟! به همین سادگی! کار این افراد بررسی بازار است تا دلایل محبوبیت و ارجحیت یک کالا بر دیگری را کشف کنند. از نظرسنجی و تحقیقات مستقیم گرفته تا بررسی لایه‌های بنیادین یک پدیده، تحلیلگر بازار تلاش می‌کند ذهن مخاطب را پیش‌بینی کرده و بفهمد او چه می‌خواهد و چه عواملی ممکن است نظر او را درباره یک کالای خاص تغییر دهد.

فیزیوتراپ
میانگین درآمد: ۷۶.۷۰۰ دلار
بالاترین درآمد: ۹۹.۰۰۰ دلار
مخاطبان خاص فیزیوتراپ‌ها کسانی هستند که دچار جراحت، شکستگی و کوفتگی بدن هستند یا می‌خواهند از بروز خستگی‌های مزمن جلوگیری کنند. علاوه بر گذراندن دوره های تخصصی مربوطه و داشتن مدارک لازم، بهره‌مندی از دو ویژگی صبر و حس شوخ طبعی هم کمک زیادی به مراجعان می‌کند هم به فیزیوتراپ‌هایی که می‌خواهند در شغلشان ماندگار شوند.

طراح و سازنده نرم‌افزار
میانگین درآمد: ۸۴.۲۰۰ دلار
بالاترین درآمد: ۱۲۱.۰۰۰ دلار
نرم‌افزارهای مختلف مسیر زندگی ما را هدایت و حتی مدیریت می‌کنند! از اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای مبتدی گوشی‌های تلفن‌همراه گرفته تا نرم‌افزارهای حرفه‌ای که نقشه ژنتیکی DNA انسان را طراحی می‌کنند، همگی خروجی کار طراحان و سازندگان نرم‌افزارهاست. کار آنها در سطوح مختلفی انجام می‌شود و شامل مراحل تحقیق، طراحی، برنامه‌نویسی و سنجش می‌شود.

شماره صفحه
+
-
برو
بروز رسانی
 
 
پاسخگویی
 
 
ثبت نظر
صفحه پیشرفته
     
زیربخش موضوع بعد »
مدیریت استراتژیک و عملکرد هوش تجاری