مشتری مداری  ›› رضایتمندی مشتری

رضایت مشتری

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۰:۳۱   ۱۳۹۱/۱۲/۸
       
نقل قول

اگر مشتری بیشتری می خواهید

تخفیف دسته‌ای کالا بدهید !!!!

سوپرمارکتهای بزرگ زنجیره‌ای امریکا برای جذب خریداران مقتصد، بر تبلیغات ترویجی فروش دسته‌ای کالا روی آورده‌اند. به هر حال با یک حساب سرانگشتی فروش پنج کالا به ازای 5 دلار بهتر از فروش یک کالا به قیمت 1 دلار است.

به گزارش نیویورک تایمز سوپرمارکتهای بزرگ زنجیره‌ای امریکا برای جذب خریداران مقتصد، بر تبلیغات ترویجی فروش دسته‌ای کالا روی آورده‌اند. به هر حال با یک حساب سرانگشتی فروش پنج کالا به ازای 5 دلار بهتر از فروش یک کالا به قیمت 1 دلار است.

گزارشات اخیر شرکتهای تحقیقات باز در امریکا نشان داده است که تعداد مراجعه خریداران به فروشگاهها نسبت به سال گذشته کمتر شده است و 84 درصد خریداران اکنون قبل از مراجعه به فروشگاه لیست خرید تهیه می‌کنند.به همین دلیل فروشگاهها برای ترغیب خریدار به خرید اقلامی که در فهرست او نوشته نشده و یا خرید تعداد بیشتری از اقلامی که در فهرست خود دارد به استراتژی ارائه 10 محصول به قیمت 10 دلار یا سه بسته‌ی 12 تایی به قیمت 12 دلار روی آورده‌اند.

جان تی گورویل John T Gourville، استاد دانشکده بازاریابی هاروارد می گوید استراتژی قیمتگذاری برای ارائه‌ی دسته‌ای محصول بر "قدرت توصیه" تأکید دارد و لزوماً ارزش بهتری ارائه نمی‌دهد.

او گفت ، اگرچه خریداران معمولاً مجبور به خرید به میزان توصیه شده نیستند تا از تخفیف برخوردار شوند، اما اینکار را می‌کنند.

یکی از سوپرمارکتها با یک قلم کالا در یک بازار مشخص این ایده را آزمایش کرد. این فروشگاه یک دسته کالا با قیمت "5 تا 5 دلار" و در مقابل همان دسته کالا را با قیمت "10 تا 10 دلار" برای فروش ارائه داد. نتیجه تحقیقات نشان داد که خریداران دو برابر بیشتر تمایل داشتند تا همان کالا را به صورت "10 تا 10 دلار" خریداری کنند .

برعکس این مورد، فروش یک قلم کالا به ازای 1 دلار باعث تنزل دو رقمی فروش شد.

مدیر این فروشگاه گفت: وقتی خریداران تبلیغ "10 تا 10 دلار" را می‌بینند آنرا یک ارزش تلقی می‌کنند و به سوی آن کشیده می‌شوند.

اگرچه بیشتر سوپرمارکتها نیازی ندارند کهمشتریان کالاها را به صورت دسته‌ای و تخفیف دار خریداری کنند، اما این کار باعث خروج بیشتر کالا از فروشگاه می‌شود.

تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان مواد غذایی نیز به فروش دسته‌ای کالا علاقه‌مند هستند. زیرا وقتی خانواده‌ای 12 بسته کوکاکولا در قفسه آشپزخانه خود داشته باشد تا مدتی به دنبال خرید پپسی نخواهد رفت

شماره صفحه
+
-
برو
بروز رسانی
 
 
پاسخگویی
 
 
ثبت نظر
صفحه پیشرفته
     
«  موضوع قبل زیربخش موضوع بعد »
مشتری رضایتمندی مشتری نرخ مشاوره / برای کسی پیش اومده؟