تبادل نظر آزاد  ›› عمومی

زنان موفق

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۲:۴۴   ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
       
نقل قول

"فرشید موسوی متولد استاد بخش معماری"

فرشید موسوی متولد ۱۳۴۱ استاد بخش معماری دانشگاه هاروارد می باشد که در دانشگاه های کلمبیا، پرینستون و UCLA نیز فعالیت می کند و عضو گروه مشاورین معماری و طراحی پارلمان انگلستان نیز می باشد. قبل از آن وی ریاست موسسه معماری فرهنگستان هنرهای زیبا در وین را عهده دار بود.

در سال ۲۰۰۴ در مراسم سالانه ونیز، او جایزه نقشه کشی معماری پارکینگ بزرگ بازل و پارک نوارتیس را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۵ موفق به دریافت جایزه چارلز نیکس شد. وی برنده طرح سینما آزادی تهران می باشد.

شرکت معماری FOA که او با همسرش تاسیس کرده است طراحی گذرگاه دریایی یوکوهامای ژاپن، پارک ساحلی بارسلونا، هتل بلومون در هلند، ساختمان تاتر ترودیا در اسپانیا،… را در سوابق خود دارد.

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۲:۴۵   ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
       
نقل قول

افسانه چک، کارآفرین موفق

افسانه چک دانشجوی ۲۲ ساله کارشناسی علوم اجتماعی در روستای شاهاندشت آمل است، وی از سال ۱۳۸۶ نانوایی نان سنتی احداث کرده است که خود به عنوان یک تازه کار پخت نان را انجام می داده است .
وی اگر چه در ابتدا به دلیل نیاز مالی این کار را شروع کرده است، ولی اکنون از این کار لذت می برد و به دنبال توسعه شعب آن در شهرهای دیگر است.

همیشه و در هر شرایطی می توان موفق شد، اگر اقدام کنید…

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۲:۴۶   ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
       
نقل قول

رکسانا مصلحی

رکسانا مصلحی یک متخصص ژنتیک است که اکثر تحقیقات و پژوهش های وی در رابطه با سرطان و راه های درمان آن معطوف بوده است

او در ایران متولد شد و در کانادا رشد کرد و هم اکنون استادیار بخش ژنتیک دانشگاه نیویورک است .وی در دانشگاه کلمبیا تحصیلات خود را سپری کرد و جوایزی همچون را در زمینه تدریس و شیوه ی خوب علم آموزی وی همچون Award for Excellence in Teaching (UBC و Biovision Fellowship را در یافت کرده است

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۲:۴۸   ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
       
نقل قول

آلینوش طریان ( ۱۲۹۹-۱۳۸۹) مادر نجوم و نخستین بانوی اختر فیزیک ایران بود. او پایه گذار نخستین تلسکوپ خورشیدی و نخستین رصدخانه فیزیک خورشیدی در ایران است.

درخواست او برای بورس تحصیلی فرانسه به دلیل زن بودن او رد شد و او با هزینه شخصی، دکترای خود را در دانشگاه سوربن پاریس به پایان رساند.
آلینوش طریان اولین فیزیکدان زن است که در ایران در سال ۱۳۴۳ به مقام استادی رسید.
وی در سال ۱۳۴۵ عضو کمیته ژنو فیزیک دانشگاه تهران و در سال ۱۳۴۸ ریاست گروه تحقیقات فیزیک خورشیدی موسسه ژنوفیزیک دانشگاه تهران را عهده دار بود...

آرزوهای خود را چنان دنبال کنید که هیج گاه حسرت گذشته را نداشته باشید...

مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۲:۵۵   ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
       
نقل قول
انوشه انصاری در سال ۱۳۴۶ خورشیدی، در شهر مشهد ایران به دنیا آمد. تا سن ۱۶ سالگی در وطن زیست و سپس به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده آمریكا هجرت كرد. سالهای پایانی دبیرستان را در آن كشور گذراند و سپس برای اخذ مدرك كارشناسی در رشته مهندس الكترونیك و علوم كامپیوتر وارد دانشگاه جرج میسون شد. انوشه بعد از پایان موفقیت‌آمیز دوره لیسانس برای كسب مدرك فوق‌لیسانس خود وارد دانشگاه جرج واشنگتن شد و مطالعات خود را در این دانشگاه ادامه داد. پس از اخذ مدرك كارشناسی ارشد در رشته مهندسی الكترونیك، انوشه برای كار به سراغ شركتهایی چون MCI و COMSAT رفت و پروژه‌های موفقیت‌آمیزی را در آن شركتها به سرانجام رساند. او چندین مقاله و دو پاتنت برای كار روی "عملگرهای اتوماتیك" و "گره‌های یك شبكه‌ بیسیم" دارد.او در حال حاضر مشغول طی كردن دوره‌ای در دانشگاه سوئین‌بورن می‌باشد تا بتواند دومین مدرك كارشناسی ارشد خود را در رشته ستاره‌شناسی دریافت كند.
در سال ۱۹۹۴ میلادی مطابق با ۱۳۷۲ خورشیدی، انوشه به همراه همسرش حمید و برادر همسرش امیر انصاری شركتی به نام تله‌كام تكنولوژی (TTI) را در تگزاس پایه‌گذاری كردند.

این شركت تأمین‌كننده تجهیزات مورد نیاز شبكه‌های كامپیوتری بود. این شركت در سال ۲۰۰۰ توسط سونوز نتورك خریداری شد. انوشه انصاری در سال ۲۰۰۰ جایزه نخست كارآفرینی ملی ایالات متحده آمریكا را به دست آورد. در سال ۲۰۰۱ مجله فورچیون انوشه را در لیست تاجران موفق ثبت كرد.

بعد از فروش كمپانی TTI انوشه و همسرش شركت دیگری به نام پرودی(Prodea) را پایه‌گذاری كردند. انوشه مدیر عامل و رئیس این شركت است. این شركت با مشاركت شركت ماجراجوییهای فضایی و آژانس فضایی فدراسیون روسیه، طرحی را جهت ایجاد ناوگانی از فضاپیماهای تجاری برای اعزام گردشگران فضایی به ارتفاعات زیرمداری در دست اجرا دارد. "كاشف ماجراجوی فضا" نام مناسبی برای این كشتی فضایی به نظر می‌رسد كه قرار است قادر به حمل ۵ مسافر به ارتفاعات زیرمداری باشد تا مسافران خوشبخت بتوانند گردی سیاره زمین و سیاهی فضا را برای دقایقی نظاره‌گر باشند. این فضاپیما قرار است با یك هواپیمای مخصوص تا ارتفاعی بالا برده شود و سپس برای دستیابی به ارتفاعات بیشتر از هواپیما جدا شده و موتورهای قدرتمند خود را روشن نماید. این هواپیما از فرودگاه فضایی كه به احتمال زیاد در رأس‌الخیمه واقع در كشور امارات متحده عربی ساخته می‌شود، پرواز خواهد كرد.

انوشه از دوران نوجوانی به فضانوردی علاقمند بود و رؤیای سفر به فضا را در سر می‌پروراند. علاقه فراوان او سرانجام زمانی به بار نشست كه فعالیتهای اقتصادی انوشه و همسرش ثروت فراوانی برای آنها به بار آورده بود. در سال ۲۰۰۴ میلادی مطابق با ۱۳۸۳ خورشیدی، خانواده انصاری (انوشه و برادر همسرش، امیر انصاری) ۱۰ میلیون دلار جایزه برای نخستین پرواز فضایی غیر‌دولتی اختصاص دادند. این سفر می‌بایستی توسط یك فضاپیمای قابل بازیابی انجام می‌شد كه قادر باشد حداقل سه نفر را به ارتفاعی بیش از ۱۰۰ كیلومتر از سطح متوسط زمین (خط كارمن) رسانده و مجدداً به زمین بازگرداند. فضاپیما باید طوری طراحی می‌شد كه در طی دو هفته بعد از نخستین پرواز موفقیت‌آمیز، قادر به تكرار آن باشد. «جایزه انصاری ایكس» در نهایت به فضاپیمای كوچك «اسپیس شیپ وان» با طراحی خلاقانه برت روتان تعلق گرفت.
مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۲:۵۸   ۱۳۹۱/۱۲/۱۶
       
نقل قول
یارا شهیدی ۹ ساله، نوستاره جدید و هم بازی ادی مورفی در فیلم تازه ای به نام «ایمجین دت» یا «فکرش را بکن» است. این فیلم که محصول مشترک پارامونت پیکچرز و شبکه تلویزیونی نیکولودین است نخستین فیلم سینمایی یارا شهیدی محسوب می‌شود که در نقش « اولیویا» دختر شخصیت ادی مورفی در فیلم ظاهر شده است.
در این فیلم کمدی، اولیویا پدر پرمشغله و خسته از کار زیاد خود را به یک جهان خیالی دعوت می‌کند و در یک سفر دور و دراز به عالم وهم و فانتزی، به او درس هایی ارزشمند از زندگی واقعی می‌آموزد.


یارا شهیدی، در ایالت مینه سوتا به دنیا آمده و تا چهار سالگی و پیش از آن که پدر و مادر او به دنبال یک شغل تازه به کالیفرنیا نقل مکان کنند در این ایالت زندگی کرده است.
یارا که پدر او یک ایرانی/آمریکایی است و از اقوام نزدیک انوشه انصاری ، به ایرانی تبار بودن خود افتخار می‌کند و در هر فرصتی که به دست می‌آورد، زمینه های فرهنگی خود را برای دیگران توصیف می‌کند. این دختربچه با استعداد، هم چنین علاقه خاصی به فراگرفتن زبان فارسی دارد و اوقات فراغت خود را به پختن غذاهای ایرانی با پدر، مسافرت با اعضای خانواده و انجام آزمایش های علمی‌می‌گذراند. او در نظر دارد تا روزی در گاراژ خانه، یک لابراتوار مجهز برای خود ترتیب بدهد، اما موضوع مورد علاقه یارا شهیدی در مدرسه، تاریخ است و او هرگز از خواندن و آموختن موارد مربوط به دوران رنسانس خسته نمی‌شود.


یارا شهیدی، کارهای هنری و حرفه ای را از ۶ ماهگی به همراه مادر خود که مدل عکس‌های تبلیغاتی است آغاز کرده است. عکس‌های یارا به عنوان مدل لباس در تبلیغات طراحان معروفی چون رالف لورن، گپ کیدز، گس کیدز و دیسنی بارها و بارها در نشریات مختلف به چاپ رسیده است.
یارا که هم اکنون به اتفاق پدر، مادر و دو برادر کوچکتر خود ساکن لس آنجلس است، بارها با مادرو برادرکوچک تر خود «سعید» در فیلم‌های تبلیغاتی تلویزیونی شرکت داشته است.
مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۰:۳۱   ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
       
نقل قول

"آلیا صبور, جوانترین استاد دانشگاه "

آلیا صبور به عنوان جوانترین استاد دانشگاه های معتبر دنیا نامش در کتاب رکورد های گینس ثبت شده است.همچنین او رکورد دار جوان ترین پرفسور زن استاد دانشگاه در جهان است.

آلیا صبور از کلاس چهارم ابتدایی به کالج رفت تا در سطح کارشناسی ریاضیات کاربردی بخواند . اومدرك ليساس خود را در ۱۴ سالگي در دانشگاه نيويورك اخذ کرد و توانست در ۱۸ سالگي ، مدرك دکترای خود را از دپارتمان تكنولوژي پيشرفته فوزيون در دانشگاه كانكوك سئول دریافت کند.

او قبلا دروس فیزیك را در دانشگاه كنكوك تدریس می كرد و در حال حاضر، ریاضی و فیزیك در دانشگاه جنوبی نیواورلند تدریس می كند.

"قابل ذکر است که این بانوی موفق اولین شهروند آمریكایی است كه رتبه اولین و جوان ترین پرفسور زن را در تاریخ امریكا دارا می باشد".


مدیر سایت
تعداد پست :
381
۱۰:۳۵   ۱۳۹۱/۱۲/۲۱
       
نقل قول

"دکتر مریم میرزاخانی، نابغه ریاضیات"

دکتر مریم میرزاخانی متولد ۱۹۷۷، نابغه ریاضیات، استاد دانشگاه استنفورد آمریکا وبرنده مدال طلا درالمپیاد جهانی ریاضی می باشد.
دکتر میرزاخانی کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه شریف تهران و دکترای خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است. او به همراه ۹ محقق برجسته دیگر در چهارمین نشست ۱۰ برلیان نشریه پاپیولار ساینس در آمریکا مورد تقدیر قرار گرفت.
دکتر میرزاخانی یکی از ۱۰ مغز برتر ریاضیات آمریکای شمالی است
که در تلاش است تا معمای ابعاد گوناگون فرم های غیر طبیعی هندسی را حل کند.

وی در سال ۱۹۹۹ میلادی موفق شد راه‌حلی برای یک مشکل ریاضی پیدا کند. در حالیکه ریاضیدانان مدت‌های طولانی به دنبال یافتن راه عملی برای محاسبه حجم رمزهای جایگزین فرم‌های هندسی هذلولی بوده‌اند، در این میان این ریاضیدان جوان در دانشگاه پرینستون نشان داد که با استفاده از ریاضیات شاید بتوان بهترین راه را به سوی دست یافتن به راه‌حلی در مورد محاسبه عمق حلقه‌های ترسیم شده بر روی سطوح هذلولی پیدا کرد.
شماره صفحه
+
-
برو
بروز رسانی
 
 
پاسخگویی
 
 
ثبت نظر
صفحه پیشرفته
     
«  موضوع قبل زیربخش موضوع بعد »
اقتصاد - بانوان عمومی احمقانه ترین وب سایت